Przygotowanie samochodu do wiosny

Końcówka lutego to dla wielu początek wiosennych porządków. Te warto także zrobić w samochodzie i odpowiednio go przygotować. Pierwsze o co należy zadbać to opony. Na letnie powinno się wymieniać, kiedy temperatury będą na poziomie ok. 10 stopni Celsjusza. Nie można zwlekać z wymianą opon, gdyż zimowe ogumienie nie radzi sobie, gdy jest ciepło. Po pierwsze wydłuża się droga hamowania, a także taka opona o wiele szybciej się zużywa.

Kolejnym elementem, o który powinno się zadbać po zimie jest karoseria samochodu. Należy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i zimowego brudu. Przy okazji warto sprawdzić, czy nie pojawiły się ubytki, czy rdza, która może powstać na wskutek działania soli. Dobrym sposobem czyszczenia lakieru jest glinkowanie.

Ważna jest także kontrola zawieszenia i układu kierowniczego. Zimą układy te narażone są na uderzenia, np. brył lodu.

Wielu mechaników zaleca także wymianę wycieraczek. Gumowe pióra po zimie mogą być w kiepskim stanie, a powodem tego są niskie temperatury, czy szorowanie po zamarzniętej szybie.

Zadbać należy również o wnętrze pojazdu. Powinno się odkurzyć i wyczyścić wnętrze – siedzenia, deskę rozdzielczą, a także podłogi. Nie zaszkodzi wymiana dywaników, a także odgrzybienie klimatyzacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Przygotowanie samochodu do wiosny, 10.0 out of 10 based on 1 rating

1 Comment

  1. oj tak, po ziemie potrzeba wszystko sprawdzić dość dokładnie… najważniejsze to zmiana opon na letnie. A najbardziej boję się sprawdzać, czy rdza nie zaczęła swojego robić…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.