Siedzenia samochodowe

Funkcji, budowy i wyglądu siedzeń samochodowych nie trzeba praktycznie omawiać, bowiem każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę. Zapewniają one komfort, bezpieczeństwo i można chyba powiedzieć, że generalnie umożliwiają normalne podróżowanie. Niektóre siedzenia samochodowe to coś jednak więcej, niż zwykłe fotele.

Co mamy na myśli? Przede wszystkim fotele kubełkowe. Tego typu produkty są rozpowszechnione szczególnie w rajdach i w tuningu i ich zadaniem jest odpowiednie trzymanie ciała kierowcy. Takie siedzenia samochodowe są głębokie i wąskie, przez co kierowca lepiej czuje prowadzone auta, a sama jazda sprawia o wiele więcej frajdy.

Poza tym, kubełkowe siedzenia są bardzo istotne w kwestii bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Są one wykonywane z bardzo trwałych materiałów i adekwatnie twardych – wszystko po to, aby fotel wytrzymał skutki wypadku, kolizji etc. Z tego też powodu fotele kubełkowe muszą posiadać specjalną homologację, potwierdzającą jego zdatność i bezpieczeństwo użytkowania. Z foteli homologowanych zazwyczaj można korzystać przez 5 lat od daty produkcji, która znajduje się na metce.

Takie siedzenia samochodowe produkuje się najczęściej z włókna szklanego, bądź połączenia tego materiału z kevlarem. Dzięki temu, zapewniona jest wytrzymałość na zgniecenia i rozciągliwość, a przede wszystkim – lekkość.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.