Zderzaki

Zderzaki w samochodach stanowią najbardziej wysunięty w przód oraz w tył element pojazdu, którego głównym zadaniem jest złagodzenie siły uderzenia podczas spotkania z przeszkodą. Ponadto pełnią funkcję estetyczną i są częstym elementem tuningu samochodowego.

Zasadniczą częścią zderzaka jest zamontowany poprzecznie stalowy kształtownik. Nowoczesne zderzaki samochodowe wykonywane są z ultralekkich oraz wytrzymałych materiałów przez co nie należą do najtańszych części. Funkcje zderzaków samochodowych możemy zauważyć podczas parkowania, wjechania w przeszkodę bądź zderzenia z niewielką prędkością. Przy zderzeniach osiągniętych z większą prędkością zderzaki samochodowe nie odgrywają większej roli.

Oprócz zadań związanych z tłumieniem uderzeń, zderzaki pełnią funkcje estetyczne i są częstym elementem tuningu samochodowego. Nowoczesne zderzaki posiadają przeróżne kształty oraz rozmiary, a oprócz tego różnią się materiałem z jakiego są wykonane. Niestety są to wciąż niezwykle delikatne elementy, które w związku z miejscem zamontowania narażone są na zarysowania, zadrapania, a niekiedy na trwałe uszkodzenia jak pęknięcia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Zderzaki, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

1 Comment

  1. Polecam Zderzaki na iParts.pl. Bardzo dobra jakość, szybka dostawa, miła obsługa!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.