Amortyzatory

Amortyzatory to bardzo istotne elementy wpływające nie tylko na komfort jazdy, ale także na bezpieczeństwo i utrzymanie kontroli nad pojazdem. Warto więc wiedzieć, jakie są objawy niesprawnych amortyzatorów i co one oznaczają.

Sprawne amortyzatory oznaczają dobry komfort jazdy, skróconą drogę hamowania i duże bezpieczeństwo. Należy więc na bieżąco kontrolować stan amortyzatorów w naszym aucie – w tym celu poznajmy objawy typowych usterek.

Do najpopularniejszych awarii zaliczamy wyciek oleju z amortyzatora, niepewnie prowadzenie samochodu na zakrętach czy wydłużona droga hamowania. Poza tym alarmować nas powinny także nierównomierne zużycie opon, efekt „pływania” i „bujania” auta, koła odrywające się od nawierzchni, czy „przestawianie” samochodu w czasie pokonywania nierówności.

Jeśli więc zaobserwujemy któryś z wyżej wymienionych symptomów warto udać się do stacji kontroli pojazdów, aby skontrolować kondycję amortyzatorów. Pozwoli nam to na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji na drodze takich jak utraty przyczepności kół do nawierzchni, utraty panowania nad pojazdem i wydłużenie drogi hamowania.

Amortyzatory to jeden z najważniejszych części każdego samochodu, powinniśmy więc niezależnie od okoliczności dwa razy w roku serwisować, dzięki czemu zostanie zwiększona ich żywotność oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Sami także możemy wydatnie wpłynąć pozytywnie na amortyzatory, omijając dziury na jezdni, delikatnie pokonując poprzeczne nierówności na drodze etc. Zakładajmy tylko i wyłącznie amortyzatory wysokiej jakości, dedykowane do naszego modelu samochodu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Amortyzatory, 10.0 out of 10 based on 1 rating

1 Comment

  1. paweł

    kiedyś się własnie walnołem i kupułem troche inne i tańsze, nie polecam ich w każdym razie, po miesiącu musiałem kupić inne i wyszło w efekcie końcowym że i tak zapłaciłem spora kwote a chciałem zaoszczędzic

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.