Młodzi ludzie wybierają BMW Seria 5

BMW, wbrew stereotypowi lansowanemu przez osoby, które nie zaznały przyjemności jazdy autem tej marki, pojazdu dla osób niekoniecznie spokojnych, rozważnych i kochających motoryzację. Jednak BMW serii 5, niezależnie od modelu, to samochód niedoceniany i potrafiący dać wiele przyjemności z jazdy. Postaramy się rozprawić z kilkoma mitami na ten temat.

Młodzi kupują to auto, a później nie stać ich na części do BMW 5

Ten mit jest najbardziej popularnym wśród przeciwników tej marki. Mercedes, BMW i Audi to auta drogie w serwisowaniu, więc młodzi ludzie nie dbają o nie i nie naprawiają. Prawda jest jednak zupełnie inna, po pierwsze trwałość większości elementów jest na wysokim poziomie, po drugie części do BMW 5 występują również w postaci wysokiej jakości zamienników o znacznie niższej cenie niż w przypadku oryginalnych części. Koszty napraw i utrzymania nie są ponadprzeciętnie wysokie, dlatego też młodzi ludzie doceniając jakość tego modelu, często decydują się na jego zakup.

czesci do BMW 5

Przestrzeń idąca w parze z designem

Drugim argumentem, dlaczego młodzi ludzie decydują się akurat na serię 5 jest fakt, iż jest to auto segmentu E, więc oferujące dużą ilość miejsca także dla młodych rodzin lub zgranej paczki młodych ludzi w drodze na wakacje czy urlop. Modele Touring dodatkowo oferują przepastny bagażnik, w którym to cztery osoby zmieszczą całe wyposażenie na taki wyjazd. Jednak duża przestronność wnętrza i bagażnik idą w parze z designem, który to skutecznie zachęca młodych ludzi do zakupu. Wszakże Fiat Multipla zapewnia dużą ilość przestrzeni, jednak kto by chciał się w nim pokazać? BMW serii 5 łączy przestronność i sportowe zacięcie.

Dynamika i brzmienie

BMW znane jest ze swoich sześciocylindrowych rzędowych silników. Zarówno modele benzynowe, jak i nieśmiertelne diesle, cieszą klasycznym rasowym brzmieniem nawet z fabrycznym wydechem. Młodzi ludzie doceniają brzmienie i dynamikę, gdyż jak powiedział Krzysztof Hołowczyc, samochód o dużej mocy nie oznacza konieczności poruszania się z dużymi prędkościami w nieodpowiednich warunkach, duża moc pozwala natomiast uniknąć wielu problemów w nagłych sytuacjach. Klasyczny układ napędowy, dobry rozkład mas i przede wszystkim odpowiednia moc to gwarancja udanej jazdy.

Jak zatem widać, nie tylko korzystne ceny części do BMW 5 powodują popularność tego modelu wśród młodych kierowców, przede wszystkim zadecydowały o tym walory praktyczne i estetyczne. Jest to samochód trwały i atrakcyjny dla kierowców w każdym wieku, wystarczy wyzbyć się tylko nieprzyjemnych i zupełnie błędnych stereotypów dotyczących tego auta.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.