Wiadomości

Niemiecki LuK

2 Minuty czytania

Sprzęgło to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów w mechanicznej konstrukcji każdego samochodu, bez którego jakakolwiek jazda autem byłaby niemożliwa. Jest to mechanizm składający się z kilku kluczowych elementów, których jakość odpowiada za prawidłowe działanie całego procesu wysprzęglania. Obecnie na rynku funkcjonuje kilku czołowych producentów podzespołów wchodzących w skład sprzęgła, jednak tylko jeden z nich jest absolutnym liderem w tej dziedzinie.

Jedna trzecia samochodów wyposażona w LuK

Niemiecka marka LuK, wraz z markami INA oraz FAG, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na światowym rynku motoryzacyjnym. Marka LuK (niem. Lamellen und Kupplungsbau) powstała w 1965 roku z inicjatywy dwóch braci – Wilhelma i George’a Schaeffler. Już na samym początku swej działalności firma LuK wprowadziła na rynek, jako pierwsze przedsiębiorstwo w Europie, sprzęgło sprężynowe, natomiast w 1985 roku do sprzedaży trafia dwumasowe koło zamachowe. Obecnie co trzeci zjeżdżający z linii produkcyjnej samochód na świecie jest wyposażony w sprzęgło firmy LuK.

Światowa hegemonia

Niemiecka marka tylko w 2009 roku zatrudniała blisko 61 tys. pracowników w ponad 180 zakładach na świecie. W tamtym okresie wyniki jej sprzedaży sięgały kwoty 7,3 mld Euro. W ciągu 30 lat funkcjonowania na rynku firma stworzyła ogólnoświatową sieć dystrybucyjną, składającą się z około 11 500 tys. partnerów ściśle związanych z 27 biurami sprzedaży oraz przedstawicielstwami na całym świecie.

Wszechstronna oferta produktowa

Części LuK są produkowane nie tylko na pierwotny, ale również na wtórny rynek motoryzacyjny. Firma dostarcza zarówno specjalistyczne narzędzia do montażu, pojedyncze elementy sprzęgła, jak i pełne zestawy sprzęgieł, składające się z najwyższej jakości tarcz, docisków oraz łożysk wyciskowych. Części LuK są wykorzystywane nie tylko w samochodach osobowych oraz dostawczych, ale również w pojazdach użytkowych oraz ciągnikach.

Marka LuK od samego początku swej działalności stawiała sobie wysokie wymagania jeśli chodzi o projektowanie oraz produkcję wszystkich części, co sprawia, że są one wysoko cenione zarówno przez kierowców, jak i producentów samochodów, gwarantując im bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Obecnie części LuK są stosowane w pierwszym montażu takich światowych marek, jak np.: Porsche, BMW, VW czy też Mercedes-Benz.

Firma LuK oferuje swoim klientom dwa zaawansowane technologicznie zestawy sprzęgieł LuK RepSet oraz LuK RepSet Pro. Pierwszy zestaw składa się łożyska, docisku oraz tarczy. Są to niezbędne części do optymalnej wymiany elementów sprzęgła samochodowego. Drugi zestaw Pro jest wzbogacony o wysprzęglik centralny CSC, aby zapewnić jeszcze większy komfort podczas jazdy.

Powiązane artykuły
Wiadomości

Historia rumuńskiej marki Dacia

2 Minuty czytania
Dacia to marka z 50-cioletnią historią, dlatego w porównaniu z największymi producentami można śmiało uznać ją za młodą. Nazwa pochodzi od prowincji…
Wiadomości

Młodzi ludzie wybierają BMW Seria 5

2 Minuty czytania
BMW, wbrew stereotypowi lansowanemu przez osoby, które nie zaznały przyjemności jazdy autem tej marki, pojazdu dla osób niekoniecznie spokojnych, rozważnych i kochających…
Wiadomości

Jak działa system start-stop?

1 Minuty czytania
Coraz to ostrzejsze normy emisyjne spowodowały, że w samochodach montuje się specjalny system start-stop, który automatycznie wyłącza silnik, wtedy gdy ten nie…

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *